تبلیغات
گروه كوهنوردی پامچال تاكستان (تات) - برای جلوگیری از مسمومیت
گروه كوهنوردی پامچال تاكستان (تات)
طبیعت سبز حق همه انسانهاست.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من

"حمید مساعدیان" گفت: برای جلوگیری ازمسمومیت، كوه‌نوردان حین صعود مسائل بهداشتی را رعایت كنند تا دچار مشكل نشوند. 
     
رئیس انجمن پزشكی كوهستان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: مسمومیت از بیماری هایی است كه در كوه‌نوردی وجود دارد چند عامل باعث این موضوع می شود و ورزشكاران (كوه‌نوردان) برای جلوگیری از این بیماری مسائلی همچون رعایت نكات بهداشتی را جدی بگیرند تا دچار مشكل نشوند.

وی تصریح كرد: عدم رعایت مسائل بهداشتی یكی از عوامل مسمومیتهاست كوه‌نورد در زمان انجام این ورزش از آبهای جاری استفاده می كند كه ممكن است فرد را دچار بیماری كند و رعایت نكردن مسائل بهداشتی فردی نیز باعث مسمومیت می شود هنگامی كه كوهنورد اجابت مزاج می كنند ممكن است بهداشت دقیق رعایت نشود.

مساعدیان اشاره كرد: غذاهای كنسروی نیز باعث مسمویت می شود اگر این غذاها جوشانده نشود میكروبی در آن وجود دارد به نام بوتولیسم كه در برخی مواقع فرد مسموم را می كشد.

وی در ادامه گفت:‌ مسمومیتها باعث كم آبی و استفراغ و بی اشتهایی كوهنورد همراه باشد و این عامل می تواند در هنگام اجرای برنامه بروز حادثه كند.

"مساعدیان" عنوان كرد: غذاهای مانده نیز كه سرشار از میكروبها هستند در مسمومیت كوه‌نورد دخیل هستند.

وی اضافه كرد: زمانی كه فرد مسموم شد هرچه سریعتر باید برنامه صعود متوقف و فرد به پایین منتقل شود، سپس به مكان درمانی انتقال داده شود تا پزشك اقدامات لازم را انجام دهد.

"مساعدیان" تاكید كرد: توصیه ما به كوه‌نوردان این است كه حتما مسائل بهداشتی را رعایت كنند با توجه به اینكه شرایط استانداردی برای حمل و نگهداری غذاها (به خصوص كنسروها) وجود ندارد حتما آنها در حرارت بالا بجوشانند تا میكروب ها كاملا از بین بروند از آب چشمه ها و استریل شده استفاده كنید از كلر نیز برای تصفیه استفاده شود از آبهای جاری هرگز استفاده نكنند كه منشا بسیاری از بیماری هاست.

وی خاطر نشان كرد: رعایت نكات و مسائل بهداشتی برای همه كوه‌نوردان (مردم جامعه نیز از این قاعده مستثنی نیستند) الزامی است و اینكار باعث می شود كه افراد بسیاری بیماری ها را نگیرند و به آن مبتلا نشوند.

نوع مطلب :
برچسب ها : برای جلوگیری از مسمومیت؛،
          
سه شنبه 26 مهر 1390

پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :